Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 12   [ 245 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
stemark
  Сервиз Стемарк София - упълномощен сервиз на Сони
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 10:46 
Аватар

Рег.: 09 Фев 2012, 10:13
Скъпи колеги,

Сервиз Стемарк София, представен от фирма Стемарк, е първият сервиз в България, който разполага със оригинално специализирано оборудване на Сони за гаранционно и извънгаранционно обслужване на Сони Алфа и Сони NEX апарати.

Новото оборудване, доставено с подкрепата на Сони България, вече е функционално и позволява осъществяването на следните услуги:

Почистване на CCD/CMOS сензор за DSLR……………………………………………….48лв

Почистване на замърсен обектив за DSLR.........................................60лв

Ремонт на DSLR………………………………………………………………………....от 90 до 150лв

Ремонт на обектив за DSLR...............................................от 90 до 140лв

Всички цени са с включен ДДС.
Ремонтът се осъществява след съгласуване за крайната цена (труд + материали) с клиента
Диагностиката е БЕЗПЛАТНА!

Website: http://www.stemark.net

ул. проф. Христо Вакарелски 11, бл. 5, магазин 1

Тел: 02/9621215
gsm: 0888454511

За повече информация относно оборудването и възможностите ни можете да разгледате тези албуми:

http://www.alphaforum.net/gallery/v/stemark/

http://www.alphaforum.net/gallery/v/stemark/Plesen/

:obscene-drinkingcheers:

Последна промяна stemark на 09 Фев 2012, 11:18, променена общо 1 път

В началото
 Профил  

Реклама

dynax
  Re: Сервиз Здравец София - упълномощен сервиз на Сони
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 10:56 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
А колко струва примерно AF калибрация на тялото и как се извършва, ползвате ли нещо специално за диагностиката и един софтуер дето нещо не се намира из нета ? :D

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:06 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
ОК, благодаря за инфото! Все пак, бих си пожелал (в кръга на добрата шега) да не се срещаме по работа! Виж на :obscene-drinkingcheers: - може!!! :handgestures-thumbupleft:

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:07 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
stemark написа:
.....
Почистване на CCD/CMOS сензор за DSLR……………………………………………….48лв
.....

Абе всичко добре, ама тази цена нещо височка малко за нещо което след две смени на обективи е пак за чистене......

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:08 
админиспамър
Аватар

Аха :roll:

В началото
 Профил  

igor100
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:32 
Аватар

Рег.: 10 Ное 2011, 12:14
...Цената за почистване на сензора е необосновано висока.....С какво ще ме привлечете да дойда при Вас вместо да предпочета 5 пъти по-ниската цена на други сервизи??? :confusion-scratchheadblue:

В началото
 Профил  

stemark
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:40 
Аватар

Рег.: 09 Фев 2012, 10:13
Здравейте!
Това е цена за почистване с препарат както и почистване на огледалото.
Това не е почистване със сгъстен въздух.

В началото
 Профил  

Vilian
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:41 
модератор
Аватар

Рег.: 21 Юли 2010, 16:56
dynax написа:

А колко струва примерно AF калибрация

И на мен това ми е интересно.

В началото
 Профил  

trace
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:43 
Аватар

Рег.: 05 Апр 2011, 20:28
Е то и цената за почистване на обектив,не е никак ниска. Даже бих казал,че са доста над нормалното.

В началото
 Профил  

igor100
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 11:44 
Аватар

stemark написа:
Здравейте!
Това е цена за почистване с препарат както и почистване на огледалото.
Това не е почистване със сгъстен въздух.

Говорим за същата операция !!!!!!! - правена от друг сервиз. Почистването със сгъстен въздух не го приемам!

В началото
 Профил  

jvader
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 13:37 
Аватар

Рег.: 01 Дек 2011, 13:21
Като ще е гарга - да е ..........Гарга!
Мисля да ги посетя тези юнаци! :up:

В началото
 Профил  

nikola65
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 14:09 
Аватар

Рег.: 03 Май 2011, 11:48
igor100 написа:
...Цената за почистване на сензора е необосновано висока.....С какво ще ме привлечете да дойда при Вас вместо да предпочета 5 пъти по-ниската цена на други сервизи??? :confusion-scratchheadblue:

Игоре, може би не сме разбрали и цената да е за 10-кратно почистване. Ако е вярно ще ходя там.

В началото
 Профил  

elmago
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 14:52 
модератор
Аватар

Рег.: 30 Авг 2010, 17:32
Аз пък ще продължа да си го чистя сам - без пари ;)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 20:32 
админиспамър
Аватар

Абе чистенето на сензора е последна дупка на кавала, в смисъл с него всеки се оправя по някакъв начин. :-)

stemark мисля, че ако дадете малко ориентировъчни цени за отделни манипулации ще е по-добре, а не просто - "Ремонт на DSLR……....от 90 до 150лв".

Примерно смяна на затвор - толкова, смяна на SteadyShot модул, смяна на LCD, калибрация на AF и т.н.
stemark написа:
Почистване на замърсен обектив за DSLR.........................................60лв

Това включва ли разглобяване и почистване от прах между лещите ?

В началото
 Профил  

igor100
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012, 09:44 
Аватар

nikola65 написа:
Игоре, може би не сме разбрали и цената да е за 10-кратно почистване. Ако е вярно ще ходя там.

Коко....навит съм и за 6 бр. :mrgreen:

Успех желая на новия сервиз!!!!!
(.........и си пожелавам да не опирам до услугите им :cool: )

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012, 18:21 
Аватар

Рег.: 29 Авг 2011, 01:04
Живец, язе може да съм оптимист, ма ти си по-голям. Не знам някой свериз в бг да прави нещо подобно, освен наско от дондуков и идс. Тези юнаци не ги знам, ама за чистене с препарат на матрицата и огледалото ако искат близо 50лв, не виждам как ще ти разглобят обектива за 60. Абсурд е просто. Още повече - за всеки обектив има сет туулове, които се използват, за всеки един фиксиращ пръстен. Искрено се съмнявам да имат целия сет (който ако е оригинален от производителя ще е майка си и баща си скъп). Демек с две думи: ако имат тууловете - това не влиза в цената и чистенето ще е безобразно по-скъпо, а ако ги нямат, то значи биха ги отворили с отвертка примерно и аз там стъклото си няма да го оставя :)

Успех на сервиза и искрено им желая да осъзнаят, че за всичко има цена и за всички цени има кой да ги плати, ако са икономически обосновани. Но да искам 50 лв за чистене на обектив или матрица с препарат, който струва толкова в павилиона или синтезис и ще ми стигне за не милиарди, не милиони, ми направо стотици хиляди чистения... сори - не ги ядем доматите със се колците ;)

конвертори, палатки, мрежи и всякакви други ненормалности..

В началото
 Профил  

798099
МнениеПубликувано на: 10 Фев 2012, 20:05 
Аватар

Рег.: 22 Мар 2010, 09:10
Е-е-е-е-е, ти пък ги подкара с "едрия брус". Ми-и-и-и-и...длъжни са да се опитат хората...ако мине... :confusion-shrug:

Е,не минава!!! :down: :down: :down:

В началото
 Профил  

PeterPAN
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 14:53 
Аватар

Рег.: 20 Яну 2010, 22:38
Абе тея са пълни аматьори само по представянето може да ви стане ясно за какво иде реч, така и не отговориха на основния въпрос имащ смисъл за старите алфа тела(калибриране на тела и обективи), а на телевизионен техник да дадеш да ти рови във фотоапарата не е много разумно май....

Дано греша,де и да може и ний си имаме читав сервиз ма от гореизложенето даноо не и се налага да прибягвам го услугите им, ходил съм в два уж първи официални сервизи на айм-сори и не е за разправяне .....

В началото
 Профил  

joyride7
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 15:52 
Аватар

Рег.: 09 Авг 2011, 12:38
'...за всеки обектив има сет туулове, които се използват, за всеки един фиксиращ пръстен. Искрено се съмнявам да имат целия сет (който ако е оригинален от производителя ще е майка си и баща си скъп)'

Точно тези уникално скъпи туулове ги имат - в това е смсъла на представянето им. Сони България ги подкрепи за събиране на пълния набор от инструменти. Честно казано настина са твърде скъпи инструменти, въпреки че изглеждат доста обикновено. Реално в момента те могат да разглобят, почистят и сглобят всеки обектив, с използването на оригинални Сони разтвори. Идеята е в България да има поне едно място (ще станат вероятно 3), където наистина може да се осигури сервизна поддръжка с оригиналните инструменти и консумативи. Калибрацията и корекцията на бек и фронт фокуса също бяха важни и вече могат да се правят лесно.

Колкото до цената - всеки има право на избор, но грешките обикновено са скъпи. Мисля, че е коректно за всеки конкретен проблем да се иска цена от сервиза, а не да се обобщава.

'Читав сервиз' - целта е да имама точно такъв и горното е добра стъпка в тази посока.

П.С. Мухлясалата А100 от линковете съм я виждал наживо и е постижение, че работи нормално в момента:-)

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 16:16 
Аватар

@joyride7 - а те хубаво ги имат тууловете (за тия, които не знаят за какви туулове говоря - това са гетинаксови или полиамидни цилиндри (често кухи) с дръжки от едната страна и зъбци от другата - служат за фиксиране и раз-/завиване на фиксиращите пръстени в един обектив), ама тууловете сами по себе си са евтиния, ако ги сравним със установка за калибрация - правят ли подобно нещо? Имат ли установка и извършват ли калибрация на търд парти обективи за сони-а маунт? Извършват ли поне дори калибрация и почистване на минолтенски обективи?! Защото ако не ме лъже паметта само ИДС са лицензиран минолтенски сервиз. Апропо на 4 етажа над мен е централата на коника минолта (уви в момента се занимават само с булшитове от порядъка на копири и принтери, но невър дъ лес)..

В началото
 Профил  

vlex
МнениеПубликувано на: 11 Фев 2012, 16:27 
Аватар

Сега погледнах снимките от първия пост - че имат апаратура, имат - виждам осцилоскоп на една от масите, мултицети али-бали, има и наистина туул за отмонтиране на фиксиращи пръстени, само дето е корегируем. Има една съществена причина, че големите фирми не го правят с такива туулове и именно - тоя тип туулове се поддават на пластична деформация когато напънеш някой поклеясал пръстен. Затова се и използват уреди от пластмаси, а не от алуминий или какъвто и да е метала, от който е направен туула.

Невър дъ лес - интересно ми е дали ще си обявите ценоразписа публично - примерно частите са тук, работата така и така, така изчисляваме и накрая може да се плати примерно за смяна на автофокусен зъбчат ринг толкова и толкова, за смяна на заминавал електроника на обектив от толквоа до толкова и т.н. Естествено ваше право си е да остане търговска тайна кое колко струва, само дето не печелите доверие така нито в мои очи, нито навярно и в очите на доста от съформците. Апропо тук сме май май най-много алфаджии отколкото по другите форуми, и ако ще си правите рекламата с цел да печелите клиентела (при това навярно редовна, защото хора като мен примерно, които имат не особено евтина апаратура, може би ще искат веднъж годишно да я пуснат на профилактика). Примерно имам един 80-200/2.8 за профилактика и козметичен ремонт и заради това питам дали поправяте търд парти обективи за сони маунт и т.н.

Естествено това си е вече лично ваш избор дали ще опровергаете първоначалното ми впечетление от вас или не. В крайна сметка отсвирвайки мен не губите нищо, освен един потенциален клиент...

Поздрави

В началото
 Профил  

scaramouche
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2012, 22:17 
Аватар

Рег.: 19 Фев 2012, 21:50
Здравейте,
Почти всеки ден посещавам този форум и преглеждам темите, тъй като техниката ми е Минолта и Сони, но сега се чувствам задължен да взема участие по темата.
Имам 4 годишен А700, който имаше един съществен недостатък - силен бак фокус.
Някакси се оправях независимо, че ми късаше нервите особено когато ползвах дългофокусни обективи и светлината беше слаба. Алтернативата беше да го пратя до Франция за 1-2 месеца за да го поправят, при положение че не се разделям с него. Или ентусиазирано да чакам А77, но там шумът му поуби ентусиазма ми.
По - миналия петък видях темата и веднага се свързах със сервиза в София.
Говорих със Стефан Кьосев. Човекът беше много любезен и отзивчив и което е по-важното - каквото обеща, го изпълни.
Изпратих апарата със Спиди в понеделник 13.02. и той беше получен на другия ден в София. Аз го получих обратно в петък 17.02., както ми беше обещано. Апаратът ми няма вече бак фокус. Вчера и днес го тествах с 1,4/50, 70-400 и сигма 17-70. Ремонтът ми струваше 60 лв. без транспорта.
Не съм запознат със ценовите нива, които по-горе са коментирани оживено.
За мен бе важно , че услугата беше извършена качествено и в срок, за което само мога да благодаря на сервиз Здравец и да се радвам, че има сервиз за моята техника в България.

Поздрави!

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 12   [ 245 мнения ]
Страница № 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща