Смени големината на шрифта

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 12 мнения ]
Автор Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+
dynax
  Sigma преработи 9 Art обектива за E-mount
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 10:45 
админиспамър
Аватар

Рег.: 19 Яну 2010, 00:28
Изображение

Цитат:
Interchangeable lenses for the Sony E-mount digital camera series with full-frame image sensors are added as members of the Art line.
While offering the same high-performance optical design as other lenses in the Art line, the new E-mount models will feature a newly developed control algorithm that optimizes the autofocus drive and maximizes the data transmission speed. In addition, these lenses will be compatible with Sony’s Continuous AF (AF-C) and high-speed autofocus, which are not addressed by MOUNT CONVERTER MC-11.

SIGMA 14 mm F1.8 DG HSM | Art
SIGMA 20 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 24 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 35 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 50 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 70 mm F2.8 DG MACRO | Art
SIGMA 85 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 105 mm F1.4 DG HSM | Art
SIGMA 135 mm F1.8 DG HSM | Art

105/1.4 и Макрото 70/2.8 са напълно нови.

https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/service/se_mount/

https://www.dpreview.com/news/072609176 ... art-lenses

В началото
 Профил  

Реклама

ivan_nikolov80
  Re: Sigma преработи 9 Art обектива за E-mount
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 11:04 
Аватар

Рег.: 20 Мар 2015, 10:03
Сигма със своята АРТ серия преобърна пазара на обективи! По съотношение цена/качество едва ли има производител, който да ги бие, а това 105/1.4 от миналата седмица го гледам, но не знаех дали ще го обявят или е просто техен проект за бъдеще, този ми е фаворит, но и другите си заслужават.

„Едва ли има нещо на този свят, което някой да не може да направи съвсем малко по зле и да го продадете съвсем малко по – евтино, а хората, които купуват само с оглед на цената, са негова съвсем законна жертва“

Джон Ръскин (1819 – 1900)

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 17:32 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Няма спор, че оптиката е добра, ама така да се изложат с тия тръби отзад...
Като не искат да правят нейтив стъкла, поне да бяха пуснали един адаптер с електроника и самите обективи да се закачат на въпросния адаптер.
Сега ако ако носиш 3 обектива, носиш и три тенекии по 100 и кусур грама и си плащаш за тях.
Хубава работа, ама руска...

В началото
 Профил  

ailivanov
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 18:06 
Аватар

Рег.: 12 Юли 2011, 10:55
И в допълнение им плащаш и за трите вградени адаптера :)

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 18:22 
админиспамър
Аватар

Цитат:
Autofocus tuned for each lens
Thanks to an autofocus drive control program tuned for each lens and high-speed data transmission, the lenses will offer high-speed autofocus at the same performance level as that of a lens designed exclusively for mirrorless cameras. In particular, in E-mount cameras offering Sony’s Fast Hybrid AF, AF-C mode will deliver exceptional subject following performance. Moreover, autofocus will remain extremely precise even in those E-mount cameras offering only contrast AF.

Казват, че фокуса ще е настроен/оптимизиран за всеки обектив индивидуално.
Обективите ще си работят като нативни с всички екстри на камерите.
Иначе ясно, че с тия удължени тръби са грозна гледка. :lol:
Но ако случайно цените са еднакви с C/N вариантите все пак ще е добре.

Освен това никакъв reverse engineering и т.н.
Note: This product is developed, manufactured and sold based on the specifications of E-mount which was disclosed by Sony Corporation under the license agreement with Sony Corporation.

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2018, 18:31 
Аватар

Явно са привлекли някой корифей от отдел продажби в Сони и им е отворил очите как да направят печалба на наш гръб!

В началото
 Профил  

dynax
МнениеПубликувано на: 28 Фев 2018, 12:00 
админиспамър
Аватар

Цитат:
Available Mount Conversion Service
This service converts the mount of SIGMA lenses to that of a different camera body, allowing photographers to continue using their favorite lenses over the long term regardless of camera system.

Пропуснал съм, че предлагат и конверсия на байонета и към E.
Това значи, че обективите хардуерно като механика и мотори са абсолютно същите като C/N версиите досега.
Единствено махат байонета и добавят тубусче с E-mount и съответната електроника.
Затова на SAR пише, че цените ще са същите.

Единствено ги оскъпява малкото повече метал и това, че заради по дългите картонени кутии ще транспортират по-малко бройки. :mrgreen:

В началото
 Профил  

zenon
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2018, 12:32 
Аватар

Рег.: 23 Сеп 2014, 18:50
Два дена от как не съм спал от радост, че за Сори вече има "нейтив" стъкла от Сигма :D

В началото
 Профил  

sstavrov
МнениеПубликувано на: 01 Мар 2018, 19:11 
модератор
Аватар

Рег.: 11 Дек 2012, 19:42
zenon написа:
Два дена от как не съм спал от радост, че за Сори вече има "нейтив" стъкла от Сигма :D
И ся удри по стъклата...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

В началото
 Профил  

faire
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2018, 19:34 
Аватар

Рег.: 31 Дек 2016, 13:52
Само да потвърдя това, което може би всички са очаквали. Грамажите на обективите на Сигма за Сони ФЕ из целия интернет хич не са верни. То няма и как да са същите с ДСЛР вариантите, ама все се надявах да няма голяма разлика.
24мм АРТ - 737 гр. гол / 790 гр. с капачки и сенник. На B&H пише, че е 665 гр.
Никак обаче не се усеща като 740 гр, а по-скоро като 600. Къс е и може би заради това. Фокусът е много по-добър от спомените ми за 35мм Арт и Метабоунс адаптер. Eye-AF също е супер. Леко се чува звук при непрекъснато фокусиране, но не е болка за умиране. И все пак, фокусът на Батис 25мм ми се струва, че беше доста по-безшумен и малко по-бърз (вече го нямам, за да сравня). За оптически качества мога по-натам да дам оценка, за момента ми се вижда прекрасен.

В началото
 Профил  

jvader
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2020, 16:29 
Аватар

Рег.: 01 Дек 2011, 13:21
Не видях отделна тема за Sigma 24-70mm f / 2.8 DG DN, за това пиша тук. Гледам цената на новата сигма тук в Белгия - 1199 евро. Умножено по 1.95, това е равно на 2338 лв. Във Синтезиса цената на този обектив е 2599 лв. Не става въпрос за 260-те лв. разлика, ама некакси не се връзват нещата, мамка му! Верно сме много проста държава и си заслужаваме да бъдем бедни. Щот сме тъпи! Да не ви говоря, че ДДС-то тук е 21%. Мисълта ми е, че не стига, че сме абсолютни шушлеци, ами и цените в БГ са натоварени яко. И приказките за условията на пазара са кьорфишек. Говорих с пичовете от магазина. От както го имат този обектив са продали само две бройки за Сони и една за L-mount.
П.п. ОТказах се от 24-70 GM. Скъп е! Като дипломат мога да сваля ДДСто на Сигмата и цената ще ми излезе около 900 еврака, което за мен си е супер удар в десетката!

В началото
 Профил  

ivan_nikolov80
МнениеПубликувано на: 06 Фев 2020, 21:34 
Аватар

Няма отделна тема за 24-70, може би защото скоро го пуснаха в продажба. Не знам какви са му плюсовете освен по-ниската цена, но Сигма отдавна не са онези за присмех.
Имам GM , но време нямам да го тествам обстойно, иначе за 900€ - взимай, не му мисли!

В началото
 Профил  

Публикувай нова темаДобави отговор Страница 1 от 1   [ 12 мнения ]